1 lipca 2020 r.

Maszyny BS – nowa generacja

Zawarta umowa z polskim dostawcą materiałów spawalniczych na dostawę kompletnej linii do produkcji kaset z drutu (BS – basket spools) do drutu spawalniczego. Projekt jest zaplanowany na 2 lata. Cała automatyka i sterowanie będą wykonywane na produktach Omron, pneumatyka – Festo, napędy – Lenze.

20 kwietnia 2018 r.

Projekt “Basket Spool” został zakończony

Nasi inżynierowie uruchomili automatyczne maszyny do produkcji “basket spools”. Na tych szpulach zostanie przeprowadzone rzędowe nawijanie drutu spawalniczego. Urządzenie jest przeznaczone do produkcji szpul BS300 (15/18 kg) i BS200 (5 kg) z drutu o średnicy 4 mm. Wydajność 30 szpul na godzinę. Czas trwania projektu – od zadania technicznego do uruchomienia w produkcji – 2 lata.

Klient – Prywatna spółka akcyjna „Stalkanat-Silur”


16 marca 2017 r.

Zaimplementowano techniczną część projektu “Portal w historii”

W centralnej części Lwowa znaleziono odpowiednie pomieszczenia do realizacji. Wystawa składa się z cokołu z czterema kolumnami łuków, między którymi znajduje się okno wystawowe i cztery fotele wokół niego. Na wystawie pod szkłem odpornym na uderzenia biżuteria jest prezentowana na specjalnym stojaku. Strukturalnie gablota ma mniejszą dolną część – sejf, a górna część – w postaci szklanej piramidy. Pod i na ścianach bocznych bezpiecznie zamontowanych płyt granitowych. Na dole piramidy znajduje się elektryczny właz okrągły. Podczas akcji w pewnym momencie klapa otwiera się i podnosi cokół z biżuterią, powoli obracając się wokół osi. Po pokazie dekoracja powoli spada, a klapa jest bezpiecznie zamknięta. Wszystkie maszyny i mechanizmy do podnoszenia i obracania stojaka, otwierania / zamykania klapy znajdują się wśrodku sejfa.

Klient – “Pysanka” LLC
28 Kwiecień 2016 r.

Elektryczność od słońca

Opracowaliśmy i zainstalowaliśmy naszą pierwszą elektrownię słoneczną dla prywatnych gospodarstw domowych o mocy 3 kW. Elektrownia słoneczna CE-03K zapewnia niezależne zasilanie domu i gromadzenie energii elektrycznej poprzez “zieloną taryfę”. Wszystkie przełączenia są wykonywane automatycznie.
4 marca 2015 r.

Ten film można oglądać w nieskończoność

Żaden robot nie ucierpiał podczas tworzenia tego wideo:  
29 marca 2014 r.

Rekord złożenia kostki Rubika

Nowa generacja brytyjskiego robota Cubestormer 3 ustanowiła nowy rekord świata w montażu Kostki Rubika. Urządzenie poradziło sobie z tym zadaniem w zaledwie 3,25 sekundy, a odpowiedni wpis został dokonany w Księdze Rekordów Guinnessa. Dla porównania, ludzki rekord montażu kostki – 5,55 sekundy. Co ciekawe, robot prawie w całości składa się z projektanta Lego. Chociaż istnieje inteligentna elektronika. Smartfon Samsung Galaxy S4 analizuje obraz kostki i przekazuje polecenia manipulatorowi. Mikroprocesory ARM 9 kontrolują ruchy robota.  
4 października 2013 r

Czteronogi robot Boston Dynamics o nazwie WildCat może biegać z prędkością do 16 mph (25 km/h)

Twórcy robotów z Boston Dynamics zaprezentowali swoje najnowsze dzieło finansowane przez wojsko: czworonożną maszynę o nazwie WildCat, która skacze i galopuje po ziemi w niesamowicie zwierzęcy sposób. Nowy film pokazuje zdolność robota do biegania z prędkością 16 mph (25 km/h) na płaskich powierzchniach. Boston Dynamics nie opublikował wiele nowych informacji o swoim nowym bocie, ale zapis na stronie firmy w YouTube mówi, że WildCat będzie w końcu mógł szybko biegać na wszystkich rodzajach terenu.       WildCat to darmowa wersja jednego z wcześniejszych czteronóżnych kreacji Boston Dynamics o nazwie Cheetah, przerażająco szybkiego robota, który może biec sprintem, przynajmniej na bieżni, do prędkości 28,3 mph (45,5 km/h). To o 0,5 mph szybciej niż Usain Bolt, najszybszy człowiek na świecie. Chociaż WildCat jest na razie wolniejszy niż jego poprzednik, nie musi być przywiązany do bieżni.